• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Kabak-Valley-Camping-359682180901584/?fref=ts
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 4°

UlaşımULAŞIM & TRANSFERLER

Faralya Minibüsleri ve Faralya'dan Ücretli Cip Servisleri:

Bölgemize ulaşmak için, Fethiye dolmuş istasyonundan ya da ana otogarın yanındaki Carrefour süpermarketin önünden “FARALYA” minibüslerine binebilirsiniz.

Bahar dönemi Faralya Minibüs Saatleri: (Haziran civarında yaz dönemine geçilmektedir)

7:00, 11:00, 16:00

Yaz dönemi Faralya Minibüs Saatleri: (Sabah 07:00 den itibaren hergün, akşam 19:00'a kadar her saat başı)                                                                                                                        

7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00

Minibüs ile yolculuk 1,5 saat sürecektir. Faralya Köyünün son durağında inmelisiniz. Küçük köy meydanındaki, "Last Stop Kafe"nin yanında, Kabak Vadisi servis ciplerini göreceksiniz.
*Bu servislerle asfaltsız orman yolundan aşağıya iniş ücretlidir.
*Tek sefer 60 TL dir. Bu ücreti, diğer yolcularla paylaşabilirsiniz.(minibüs gibi)
Faralya'ya kendi aracınızla, minibüs saati dışındaki bir zamanda vardığınızda ve o saatte sizden başka yolcu bulunmuyorsa, gene aynı ücret olan 60 TL yi kendiniz ödemeniz karşılığında kapımızın önüne varabilirsiniz. (taksi gibi)

Cip servisinden yararlanmak istemezseniz ve gündüz olmak şartıyla, köyden aşağıya doğru inen kayalık keçi yolundan, kayaların üzerindeki kırmızı-beyaz çizgileri takip ederek 25 dakikalık manzaralı ve keyifli bir yürüyüş yaparak ulaşabilirsiniz. Bu patika yürüyüşü sırasında spor/yürüyüş ayakkabıları giyilmelidir ve sadece sırt çantası taşınabilir.

Kendi Özel Araçları ile Gelen Misafirler için:

İlk destinasyon Fethiye'dir. Fethiye'den Ölüdeniz'e varmalisiniz.Fethiye - Ölüdeniz 12 km dir.Ölüdeniz'in en büyük yerleşimi olan  Liberty Lykia oteline dogru ilerleyeceksiniz. Ayni otelin önünden, Faralya/Uzunyurt köyüne doğru, dağa doğru yükselen yola gireceksiniz.Bu virajli yolda, bir köy çeşmesinin olduğu yere geldiğinizde (hemen aşağısı muhteşem ve derin vadi manzaralı) yol ikiye ayrilacak. Siz yukarıya, "Kirme-Eşen" e dogru değil; çeşmenin yanından geçerek Faralya'ya dümdüz ilerleyeceksiniz. 15 km boyunca "Faralya" tabelalarini takip ederek, Faralya köyünün son noktasina, yolun bittiği yere varacaksınız. Burada, "Last Stop Kafe" nin yanında ücretli otoparkı bulacaksınız. Araçlarınızı güvenle park ederek; aşağıya, vadinin içine inmek için gene kafenin yaninda bulacağınız Kabak Vadisi  servislerinden yararlanabilirsiniz.  *Bu servislerle asfaltsız orman yolundan aşağıya iniş ücretlidir.*Tek sefer 60 TL dir. Bu ücreti, diğer yolcularla paylaşabilirsiniz.(minibüs gibi)Faralya'ya, kendi aracinizla, minibüs saati dışındaki bir zamanda vardığınızda ve sizden başka yolcu bulunmuyorsa, gene aynı ücret olan 60 TL yi kendiniz ödemeniz karşılığında kapımızın önüne varabilirsiniz. (taksi gibi)


Takvim